Wedding Photography Workshop; SWPP John Denton
24 November 2011

Pazar günü İngiltere’de bulunan Society of Wedding and Portrait Photographers’den John Denton’un düğün fotoğrafçılığı ile ilgili uygulamalı seminerini gece yarısı fotoğraf grubumuzdan gelen maille öğrendim. Türkiye’ye ilk kez gelen oluşumun ve buradaki tek üyesinin Ankara’da yaşıyor olması organizasyonun İstanbul ayağının biraz zayıf kalmasına neden olmuş.

Kendisininde dediği gibi daha iyi duyuru yapılabilseydi burada katılmak isteyecek bir çok fotoğrafçı arkadaşım olduğuna eminim. Sonuçta başka bir ülkede ve başka bir kültürde bu işi yapan hem de en ince ayrıntısına kadar profesyonelce yaklaşıp uygulayan meslektaşlardan yeni bakış açılarını öğrenmek gerçekten faydalı oldu.

Modelimizde yine dünyanın çeşitli ülkelerinde reklam kampanyalarına katılmış duru güzelliği ve profesyonellği ile bizleri kendine hayran bırakan Tanya’ydı. Düşünsenize karşınıza gelmiş makyajsız, işi poz vermek olan beyaz tenli, kızıl saçlı bir gelin ile Taksim sokaklarında çekim yapmanın keyfini.

Tanya’nın profesyonelliğinden bahsetmişken çekim için buz gibi havuza girdiğini bizler için harika pozlar verdiğini söylemeden edemeyeceğim. Bu seminerle birlikte bende uzun zamandır gözümde canlanan karelerin bazılarını çekme fırsatı buldum. Sizce nasıl olmuş?

Yazar: Burcu Çalışkan | 15 Yorum | Kategori: Düğün Hikayeleri, Fotoğraf, İçimden Gelen

Yorumlar
Yorum Bırakmak İçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *