Star Tv Soframız Programı Çekimim
28 December 2012

Bir süre önce melekler bizimle olsun diyerek çektiğim bir melek heykelinin fotoğrafını koymuştum instagrama. Aynı gün Star Tv’den aradılar kahvaltı masalarınızı gördük ve duyduk bizim içinde bir yeni yıl konseptli bir kahvaltı masası hazırlar mısınız diye? Şaşırdım tabii benim gibi çok çeşit yemek yapmayı bilmeyen birine böyle bir teklif gelmesine ama kahvaltı masası olunca biraz daha anlaşılabilir oldu durum 🙂 Melekler o gün sesimi duydu sanırım bana keyifle hatırlayacağım bir çekim fırsatı çıktı. Hazırlıklarıma masa detaylarım  ve pişireceklerimi düşünerek başladım. Yeni yıl enerjisini yansıtacak kırmızı renkli bir masa örtüsü ve yeni yılda ağırlayacağım misafirlerim için daha önce aldığım keten runnerımla yola çıktım. Keten kumaştan peçetelerime bağladığım kokinaların dikkenli kısımlarını kestim ve kağıt dantelle bağladım. Böylellikle klasik peçete halkalarının dışına çıkıp masamı biraz daha kişiselleştirme imkanı buldum. Sonrasında biririnden şık tabak ve aksesuarları bünyesinde barındıran Cemile Mağazalarının yolunu tuttum ve fotoğraflarda gördüğünüz kahvaltı takımından edindim. Tabii mağazaya gidip kendinize hakim olmanız mümkün değil çünkü birbirinden farklı tasarımdaki setlerin yine şık tasarlanmış masalarda sunumu benim gibi bu işe pek meraklı birinin kontrolünü korumasını zorlaştırdı.Sanırım yakın zamanda bir kaç tur daha düzenlemem gerekecek 🙂

Yılbaşı kahvaltı masası konseptim hazırdı. Menümde ise Sevgili Müge’den öğrendiğim Sosis Buketi, Milfoy Kulahlarında Peynir Dolgusu, Renkli Biberler İçinde Peynir, Yumurta Salatası, Pancake, Badem Çorbası ve Pancake vardı.

Çekim ekibi sabah erken saatlerde gelip gerekli hazırlıkları yaptı. Ciddi bir kamera arkası emek olduğunu o gün gördüm 1 saatlik program için saatlar harcanıyor takdir etmemek mümkün değil. Bu arada ekipteki herkes çok şeker, programın sunucusu Seda ile çekim bittikten sonra bile sohbeti noktalayamadık 🙂 Bu hafta çarşamba yayınlananan programı Burcu’nun Mutfağı başlığında izleyebilirsiniz.

Gelelim masamın detaylarına;

Kahvaltı masama kurabiye ve cupcakeleri ile renk katan Kurabiye Kalıbı ‘ndan Sevgili Pınar ve Bahar’a çok teşekkürler, fuar yorgunluğunun üzerine hızır gibi yetiştiler 🙂

Çekimde yanımda olan ve Selincik‘e, yayın günü beni telefon mesaj ve sosyal medya vasıtasıyla yanlız bırakmayan siz dostlarım ve meslektaşlarıma çok teşekkürler 🙂  Ve tabii ki masamın sade ama zevkli aksesuarları için Cemile Mağazaları‘na çok teşekkürler. Bu arada facebook paylaşımında bir çok arkadaşım mağazaların nerede olduğunu sormuştu. Size yakın mağazaları bulmak için şuraya bakmanız yeterli. Post çok uzadığı için tarifleri bir başka postta yazmam sanırım daha iyi olacak.

2013’ün hepimiz için renkli, huzurlu, sağlıkla ve bol kazançlı bir yıl olmasını diliyorum 🙂

Yazar: Burcu Çalışkan | 5 Yorum | Kategori: Basında, Yeme-İçme

Yorumlar
Yorum Bırakmak İçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *