Mutfak Dekorasyon Fikirleri
25 April 2014

Mutfak dekorasyonunda önemli olan şık ve kullanışlı alanlar yaratmaktır. Ufak dokunuşlar ve doğru seçimler ile harika mutfaklara sahip olabilirsiniz. Sizin için bir araya getirdiğimiz renkli dekorasyon önerileri size bu konuda ilham verebilir.  

– Eski sandalyelerinizi pembe, mavi gibi cıvıl cıvıl renklerde boyayarak onlara yepyeni bir görünüm kazandırabilir, mutfağınıza canlılık katabilirsiniz. Mutfağınıza sevimli bir hava vermek için renkli küçük ev aletlerine yer açın.

– Mutfak dolaplarını belirlerken renk seçimine dikkat etmeniz gerekir. Renklerin birbirine uygun olmasına özen göstermelisiniz. Dolapların mutfağınızın ölçülerine ve şekline uygun olarak tasarlanması önemlidir. Yeteri kadar dolap ve saklama alanı ile kullanışlı bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Mutfağınızda kullanışlılık kadar hijyen de önemlidir. Tercih ettiğiniz malzemelerin temizlik açısından pratiklik sağlamasına özen gösterin.  Dolapların dışında aspiratör, fırın ve ocak gibi ürünlerin de kolay temizlenebilir olmasına dikkat edin.

Mutfağınızda ankastre fırın ve ocak kullanarak daha ferah bir alana sahip olabilirsiniz. Şık görünümüyle cezbeden ankastre ürünler, farklı pişirme fonksiyonlarıyla da oldukça pratik bir kullanım sağlar. Büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlayan ankastre ürünler, kolay temizlenebilir olmasıyla da mutfak dekorasyonunun vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Mutfağınızda ferah ve huzur dolu bir etki için mint yeşili tonlarını kullanmayı tercih edin. Fırın, buzdolabı ve bulaşık makinenizi gümüş renginde tercih ederek mekana modern bir hava katabilirsiniz. İster soğutucu ister dondurucu olarak kullanılabileceğiniz multizone bölmesine sahip gardrop tipi buzdolapları mutfağınız için ideal bir seçim olabilir.

 

 

 

 

 

 

Yazar: Burcu Çalışkan | Yorum yok | Kategori: Dekorasyon

Yorum Bırakmak İçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *