Henkel Art.Award 2013 Çağrısı
30 May 2013

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda sanat alanındaki yenilikleri ve sanatçıları teşvik eden Henkel Art.Award daha fazla sayıda sanatçı ve sanatçı adayına ulaşmak için ve fırsatlar yaratmaya devam ediyor.

Henkel CEE, Henkel Art.Award.’a katılım için son başvuru çağrısı yaptı. 7 bin euro para ve iki adet sergi desteği ile toplam ödülü 35 bin euroya ulaşan yarışmaya, 23 ülkeden kreatif görsel sanatçılar katılıyor. Başvuru süresi 7 Haziran 2013 tarihinde sona erecek.

Henkel’in Orta ve Doğu Avrupa çapında düzenleyeceği 12’nci Henkel Art.Award. için geri sayım başladı. Henkel Art.Award.’ta resim, çizim, fotoğraf, video ve enstalasyon alanlarından görsel sanatçıların inovatif çalışmaları değerlendirilecek.  Uluslararası ölçekte saygın isimlerden oluşan jüri, tüm katılımcılar arasından beş finalisti belirlemek üzere 2013 yazında toplanacak. Ödül sahibi, Aralık ayında Viyana’da gerçekleştirilecek olan bir gala ödül töreninde ilan edilecek.

Henkel CEE Başkanı Günter Thumser Henkel Art. Award. hakkında şunları söyledi:
“Sanat, karşılıklı anlayışa ve böylece insanların olumlu bir şekilde bir arada var olmasına katkıda bulunur. Henkel Art.Award ile bu gelişmeyi Doğu Avrupa’da sağlamayı amaçlıyoruz.”

Yazar: Burcu Çalışkan | Yorum yok | Kategori: main

Yorum Bırakmak İçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *