Türkiye Posterleri
02 April 2012


Sevgili internette dolaşırken rastlamış bu siteye ve bu güzel Türkiye Posterleri‘ne. Emrah Yücel’e ait reklam ve görsel çözüm ajansı Iconisus tarafından Türkiye’nin marka değerini yükseltmek ve kültürümüze ait değerleri ön plana çıkartmak için yapılmış bir çalışma üstelik yüksek çözünürlükteki bu görselleri ücretsiz indirip istediğiniz büyüklükte çıktı alıp evinizde, ofisinizde kullanma imkanınız var. Emrah Yücel’i hem yerli hem yabancı filmlere yaptığı afişlerden biliyordum ama ajansından haberim yoktu. Ajansın yaptıklarını incelediğimde keyifli ve dekoratif görsellerini sizinle de paylaşmak istedim. Posterlerin ortaya çıkışını ise şöyle özetliyorlar; 

Türkiye… En büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış, modern yaşamın ve en eski inanç sistemlerinin doğuşuna tanıklık etmiş, tarihçileri büyüleyen, arkeologların aklını başından alan, dünya haritasının kalbindeki eşsiz yerinde usulca uzanan güçlü ülkemiz… Evimiz!

Bizler, topraklarımızdaki tüm güzelliklerin ve sonsuz zenginliklerin farkındayız. İstanbul Boğazı’nın ortasında bir inci gibi duran Kız Kulemizle, görenleri şaşkına çeviren Kapadokyamızla, Ölüdeniz’in ipeksi maviliğiyle, Efes’teki görkemli kütüphanemizle, Pamukkalemiz, Mardinimiz, Karadeniz kıyılarımız ve bizi biz yapan tüm değerlerimizle gurur duyuyoruz.

‘Öyleyse’ dedik, ‘bilenler, bilmeyenlere anlatsın, Türkiye’nin marka değerini, Türk insanı yükseltsin’.

Herkese renkli ve keyifli bir hafta diliyorum :))

Yazar: Burcu Çalışkan | 5 Yorum | Kategori: İçimden Gelen

Yorumlar
 1. Bahar ve kızısı Yağmur | 02 April 2012 , 10:33 am

  çok çok beğendim 🙂

 2. Dilek | 02 April 2012 , 11:30 am

  Süpeeeeeeeeeeeeeeeer. Bunlar ofisteki dolabımın kapaklarını süslüyorlar. Cuma günü geçti elimize takvim olarak hemen değerlendirdim.

 3. ozlem | 02 April 2012 , 5:47 pm

  bayıldım ben bunlara burcuu <3

 4. ozlem | 02 April 2012 , 5:47 pm

  bayıldım ben bunlara burcuu <3

 5. Ceylin'in Annesi | 03 April 2012 , 6:47 am

  Burcu Hanım, hepimiz takip ettiğimiz yabancı bloglara, farklı ülkelerde takip ettiği web sitelerine yaptığı yorumlara bu sitenin linkini koysa; tıklayan herkes Türkiye’nin bu güzel posterlerini görse, hatta hepimiz bu posterleri kendi bloglarımızda da paylaşsak, takip edenler, özellikle yurtdışından izleyeciler de görse ve ülkemizin güzel bir reklamı bloglar aracılığıyla olsaa; nasıl olur 🙂

Yorum Bırakmak İçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *