Tam Bizlik Bİr Film :)
04 August 2010

Biz bayanların İrlanda’nın yemyeşil doğasına aşık olacağı, romantik-komedi tarzıyla hoş vakit geçirmesini sağlayacak bir filmden bahsetmek istiyorum bugün size.

LEAP YEAR (Kayıp Yıl)

Başrollerinde “Enchanted”, “Doubt” filmleriyle iki kez Oscar’a aday gösterilen Amy Adams ile Matthew Goode”un oynadığı romantik komedi “Leap Year”da sevdiği erkek tarafından evlenme teklifi alamasa da evlenmeye kesin kararlı olan ama yaşadığı bazı aksilikler sonucu yolu başka bir erkekle kesişen genç bir kadının öyküsü anlatılıyor.

Anna Brady (Amy Adams) satılığa çıkarılan evlere satış sürecinde yeni bir ruh kazandıran başarılı bir dekoratördür. 4 yıldır birlikte olduğu kardiolog erkek arkadaşı Jeremy (Adam Scott) ile ortak zevkleri paylaşsa da resmi sayılabilecek bir ilişki yaşamaktadır. Jeremy’nin Dublin seyahatinden önce yedikleri bir yemekte hediye kutusundan çıkan küpe Anna’nın evlilik hayalini suya düşürür. Bir İrlanda geleneğinden bahseden serseri ruhlu ama iyi niyetli babası Jack (John Lithgow) evlilik konusunda ipleri eline alması için fikir vermiştir. Babasının dediğine bakılırsa herşey basit ve kolay olacaktır. 4 yılda bir gelen ve kadınların erkeklere 29 Şubat tarihinde evlilik teklifi yapmasına izin veren eski bir İrlanda geleneğini keşfeden Anna, Boston’dan Dublin’e giden erkek arkadaşı Jeremy’nin izini sürmeye karar verir.
Sınırlı vakti olan Anna’nın yolculuk boyunca kötü hava koşulları ve şanssızlık yakasını bırakmaz. Hiç beklemediği bir anda kendisini İrlanda’nın öbür ucunda bulan Anna, başkent Dublin’e ulaşabilmek için birinin yardımına muhtaçtır. O kişide ters mizaçlı ve kaygısız Declan’dır (Matthew Goode). İrlanda’nın ünlü Cennet Adası’nda paraya ihtiyacı olduğu için Anna’ya yardım etmeyi kabul eden Declan’la bir türlü uzlaşı sağlayamasalarda bir süre sonra bir gerçeğin farkına varacaklardır: “Çıktıkları yol onlar için süprizlerle doludur”
Universal Pictures’ın sunduğu romantik komedi “Leap Year”ın yönetmenliğini Shopgirl’den tanıdığımız Anand Tucker üstlenmiş. İrlanda kırsalının eşsiz güzelliklerini izleme fırsatı bulabileceğiniz filmin İMDB notu 6.1
Bu arada var mı filmdeki gibi çılgın bayanlar aramızda :))

Yazar: Burcu Çalışkan | 25 Yorum | Kategori: İçimden Gelen

Yorumlar
Yorum Bırakmak İçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *