Nihayet, Evimizden Kareler :))
14 February 2011

31 Aralık’ta yeni evde olacağım diye iki ayağımız bir pabuçta taşınınca yerleşmek ve eksiklerin tamamlanmasıda vakit aldı haliyle. Gerçi hala eksikler var ama sizlerden gelen yorumlarında etkisiyle paylaşmanın vakti geldi düşündüm :))


Bol ışık alan kutu gibi evimizde görüldüğü gibi açık tonlar hakim. Bana kalsa sadece krem ve koyu gri olacak evimiz sevgilinin istekleri ile renkli aksesuarlarla hareketlendi. Krem rengi ankastrelere uyması açısından duvarları kese kağıdı rengi boyattık. Mutfak elektronikleri ve bazı aksesuarları siyah seçtim. Çamaşır makinamın henüz takılmayan ankastre kapağı bitmemiş işlerden biri :)) Amerikan mutfağı daha efektif kullanabilmek için 2 bar taburesi aldık, yemeklerimizi genelde orada yiyiyoruz.Az eşya istediğimiz salonumuz içinde geçerliliğini koruyor. Büyük bir koltuğumuz ve gerektiğinde L koltuk gibi kullanabildiğimiz pufumuzun üzerine lakeden tekerlekli bir sehpa yaptırdım. Koyu renk koltuğun üzerine renkli yastıklar koyarak bir hareket sağladım. Var olan tv ünitemizin arkasına Sevgili Özge’nin önerisi ile lake duvar ünitesi eklettik. Kendisi sağolsun karnı burnunda benimle mobilyacı dolaşıp öneride bulunmaktan geri kalmadı. Ünitenin arkasında ki duvarıda duvar kağıdı ile hareketlendirdim. Tercihim yine açık renkler olurken içindeki daireler duvar boyamızla aynı renkti.


Işığı engellememesi için japon stil dedikleri kanatlardan yaptırırken, stor ekleterek çok ışıkta tv izlememizi engelleyecek durumlara önlem almayı planladım. Yine sade olarak tasarlanan perdeleri boncuk ve püsküllü bir aparatla hareketlendirmeye çalıştım. Aksesuarlarımda genel olarak yağ yeşili hakim olduğundan uyması açısından masa başı sandalyelerimin içini aynı ton yeşille kaplatırken dışında çizgili bir kumaş tercih ettim.Çok severek aldığım bir diğer eşya avizemiz oldu. Her bir çubuğa tek tek taktığım sedefleri ayrıca avizedeki küpe eklemenin ne kadar yorucu olduğunu söylememe gerek yok sanırım :)) Diğer odalara da kısa bir tur düzenlediğimde paylaşmak üzere diyorum…

Yazar: Burcu Çalışkan | 82 Yorum | Kategori: Dekorasyon

Yorumlar
Yorum Bırakmak İçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *