New York City Vol II
01 September 2010

Bu hafta fotograflara New York’ta gezilecek yerler ile devam etmek istiyorum. Çekilen 1600  kareden burada bolbol olacak demiştim değil mi :))

İlk 2 görsel şehrin en yüksek binalarından biri olan Rockefeller Binasına ait. Rockefeller Center’ın ön bahçesi ve burada kışın açılan buz pisti, yine buradaki NBC televizyonu stüdyoları ve televizyonculuk tarihi müzesi görebileceğiniz yerler arasında


5. Avenue’da İnternational Bulduing’in önündeki heykel


Şehrin neresine giderseniz gidin görebileceğiniz Empire State binasının girişindeki ve içerdeki uzun kuyruğa baktığınızda buranın para bastığına emin oluyorsunuz. 80. kata kadar çıkmak için ödediğiniz ücrete artı olarak yeni bir ödeme yaparsanız 86. kattan da New York’un dört bir yanını görme imkanınız var.


Manhattan’ı, Long Island üzerinde sonsuz bir ovada yatarmışcasına duran Queens ve Brooklyn’i ve New Jersey eyaletinin Atlantik okyanusuna olan kıyılarını Empire State’den izlemeniz mümkün.


Brooklyn Köprüsü’nden Wall Street ve iş merkezlerinin görünümü


Bir yatırım uzmanı olarak olarak şehrin finans merkezine gitmesem olmazdı:)) New York Borsa’sı ve Amerikan Yerlileri Müzesi’nin olduğu Wall Street ile 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan tarihi liman South Street Seaport gününüzün dolu geçmesini sağlayacak gezi noktalarından diyebilirim.

Manhattan’ın kuzeyine doğru ilerlerseniz de ChinaTown’a ulaşırsınız. Buranın renkli ortamıyla uygun fiyatlı hediyelikleri ilginizi çekecektir.

Hemen yakınlardaki Little İtaly’de ise domates soslu makarnanız yanında ev yapımı şarap eşliğinde dinlenebilir ve turunuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Central Park, yeme-içme, alışveriş postları da çoook yakında :)))

Yazar: Burcu Çalışkan | 26 Yorum | Kategori: Fotoğraf, Gezelim Görelim

Yorumlar
Yorum Bırakmak İçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *