Lago Argentino- Patagonya
22 December 2011

Ben bir küçük cezeyim köşe bucak gezmeliyim :)) Bu aralar gezi fotoğraf dosyalarımın içinde kayboldum resmen ama sanırım görülen güzellikleri ölümsüz kılmanın en güzel yolu fotoğraflara bakmak benim için her zaman keyif. Daha önce bu ve bu postumda anlattığım büyüleyici yer Patagonya’da kaldığımız otele yürüme mesafesinde ki Lago Argentino (Arjantin Gölü) doğal yaşam alanı olarak bir çok kuş çeşidine ev sahipliği yapıyor.

Mavinin en canlı tonları ile uçsuz bucaksız gökyüzüne eşlik eden göl ve yeşillik tadına doyulmaz manzarayı ortaya çıkarıyor. Girişi ücretli olan parkta biz yaklaşık 2 saatlik bir yürüyüş yaptık ve tertemiz havayı cigerlerimize doldurup ayrıldık. Orada bahar mevsimi olduğundan ısının yaklaşık 8-10 derece olduğunu düşünerek şapka takmamıştık ama ne kadar büyük bir hata olduğunu akşam otelde kızarmış kafa derilimize dokunamadığımızda anladık. Tabii bu kızarıklık daha sonra soyulma olarak bize geri döndü :)) 

Şimdi sizi bizi büyüleyen görüntüsü ve sessizliği best tatil rotalarımız arasına giren göl fotoğrafları ile başbaşa bırakıyorum :)) 
Yazar: Burcu Çalışkan | 3 Yorum | Kategori: Fotoğraf, Gezelim Görelim

Yorumlar
Yorum Bırakmak İçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *