İstikamet Hollywood :)
26 May 2011

Üzerinden çok geçti ama arada tatil ihtiyacım başgösterdiğinde eski fotograflara açıp baktığımda sizlerle paylaşmadığım karelere rastlayınca ertesi günün postu da ortaya çıkmış oluyor :)) Los Angeles’ta görülecek yerlerin başında gelen Universal Studios, Hollywood, Beverly Hills gibi yerlerden ilk durağımız aktör, artist, ve ünlü cenneti Hollywood.

Los Angeles şehir merkezinin kuzeybatisinda yer alan Hollywood film yapimcilari, film şirketleri, artistlerle Amerikan sinemasinin merkezi konumundaEğlence ve sinema dünyasının ünlü karakterlerine adanmis, 2400’den fazla yıldızla dolu kaldırımların uzunluğu yaklaşık 1,7 mil. Bende çok sevdiğim Keanu Reeves’in yıldızı karelemekten geri kalmadım tabii :))
Hollywood’un en canli yeri Hollywood Bulvari ile Highland Avenue’nun kesistigi yer. Turistlik ve gezilecek yerlerin bir çoğu bu caddede yer alıyor. Ünlulerin el ve ayak izlerinin oldugu meşhur Grauman’s Chinese Theatre, Oscar törenlerine ev sahipligi yapan Kodak Theatre, Hollywood Wax museum ve bir çok hediyelik eşyanın satıldığı dükkanlar bu noktalardan bazıları. Bizde arkadaşlara bir şeyler almak için girdiğimiz dükkanlardan elimiz boş çıkmadığımız gibi oscar bile kazandık :))Madame Tussauds müzesi de yine gezilecek yerler arasında. Bu arada gördüğünüz üzere ünlüler bize pek yüz vermiyor :))Meşhur HOLLYWOOD yazısı ise Los Angeles bölgesinin en yüksek noktası Lee daginin tepesinde yer alıyor ve bircok noktadan görülebiliyor.,

Yazar: Burcu Çalışkan | 12 Yorum | Kategori: Fotoğraf, Gezelim Görelim

Yorumlar
Yorum Bırakmak İçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *