Henkel Art Award’ta Yeni Heyacan
24 May 2012

Henkel, Orta ve Doğu Avrupa çapında düzenlediği Henkel Art.Award. için başvuru ve katılım çağrısı yaptı. Türkiye’nin de yar aldığı 23 ülkeden kreatif görsel sanatçılara yönelik sanat ödülü, KulturKontakt Austria ve Viyana Modern Sanat Müzesi (Museum der Modernen Kunst Stiftung Ludwig Wien – mumok) ile işbirliği içinde verilecek.Modernen Kunst Stiftung Ludwig Wien – mumok) ile işbirliği içinde verilecek. Birinciliği kazanan sanatçıya 7 bin Euro para ödülünün yanı sıra, kendi ülkesinde ve Viyana’da bulunan mumok’ta birer kişisel sergi imkânı sağlanacak.Sosyal sorumluluk anlayışı doğrultusunda sanat odaklı çalışmalara katkı sağlayan Henkel, her yıl Orta ve Doğu Avrupa çapında sanat ödülü veriyor. Bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan Henkel Art.Award.’ta yeni heyecan, başvuru ve katılım çağırısıyla başladı.
Bu yılın Henkel Art.Award.’ı, bir kez daha resim, çizim, fotoğraf, video ve enstalasyon alanlarından görsel sanatçılar tarafından sunulan olağanüstü ve inovatif çalışmaları onurlandıracak. Saygın isimlerden oluşacak uluslararası jüri, tüm katılımcılar arasından ana ödül için beş finalisti aday göstermek üzere 2012 yazında toplanacak. Ödül sahibi, Ekim 2012’de Viyana’da gerçekleştirilecek olan bir gala töreninde ilan edilecek.
Genç sanatçılara destek
Henkel CEE ayrıca uzun süredir ortağı olan KulturKontakt Austria ile işbirliği içinde bir kez daha genç Doğu Avrupalı sanatçılar için 2 bin Euro değerinde burs ödülü verecek. Ödül sahibi, KulturKontakt Austria’nın Artists-in-Residence programının katılımcıları arasından seçilecek.
Henkel Art.Award. hakkında daha fazla bilgi için http://www.artaward.henkel-cee.com veya http://www.facebook.com/HenkelArtAward adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar: Burcu Çalışkan | Yorum yok | Kategori: Haftasonu

Yorum Bırakmak İçin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *